مزایای POS:

POS یا صندوق مکانیزه فروشگاهی، به رایانه هایی گفته می شود که با طراحی ویژه و استاندارد هایی خاص نظیر مقاومت در برابر گرد و غبار ضربه و پاشش آب، جهت کارکرد بی وقفه در ………………………. ( فست فود، هتل، پارکینگ، فروشگاه و … ) طراحی و تولید شده اند، به عبارتی دیگر به علت آن که می توانند به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته کار کنند، فروش شما هیچ گاه متوقف نخواهد شد و از تحمل هزینه هایی گاه بسیار گزاف مصون خواهید ماند. این صندوقها دارای برد صنعتی و بدنه تمام آلومینیوم هستند و طراحی آنها بدون فن می باشد که این موارد طول عمر آنها را چند برابر می نماید.

پوز ها دارای صفحات لمسی هستند و احتیاج به صفحه کلید و ماوس ندارند، در نتیجه فضای بسیار کمتری را نسبت به رایانه های معمولی اشغال می نمایند و همچنین برق کمی مصرف می کنند. یکی از مهمترین ویژگی های صندوقهای مکانیزه فروشگاهی امکان اتصال آنها به شبکه و دستگاههای گوناگون از قبیل بارکد اسکنر، چاپگر صدور فیش و لیبل، ماوس، صفحه کلید و … می باشد. همپنین امکان نصب انواع سیستم عاملها و نرم افزار های مالی، حسابداری و … بر روی آنها وجود دارد.

از امکانات قابل افزایش به این صندوقها می توان به کارت خوان مغناطیسی و هوشمند، نمایشگر مشتری دو خط، سنسورهای تشخیص اثر انگشت، قرائتگر RFID، نمایشگر دوم و شبکه بی سیم می باشد.

به طور کلی استفاده از پوز، باعث افزایش سرعت، کیفیت و سهولت در خدمات رسانی به مشتری و کاهش هزینه های شما در کوتاه مدت و بلند مدت خواهد شد.