آموزشی

۱۲ دلیل برای استفاده از پوز صنعتی

با توجه به نوع طراحي سخت‌افزار دستگاههاي پوز طول عمر متوسط اين دستگاهها (حتي در فروشگاههاي زنجيره‌اي بزرك) به حدود ۱۵ سال مي‌رسد، حال اينكه يك رايانه شخصي در شرايط استفاده عادي طول عمري در حدود ۳ سال خواهد داشت.

photo_2016-07-11_10-19-24

۱- طول عمر دستگاه POS‌ چند برابر رايانه شخصي (PC‌) خواهد بود !

با توجه به نوع طراحي سخت‌افزار دستگاههاي پوز طول عمر متوسط اين دستگاهها (حتي در فروشگاههاي زنجيره‌اي بزرك) به حدود ۱۵ سال مي‌رسد، حال اينكه يك رايانه شخصي در شرايط استفاده عادي طول عمري در حدود ۳ سال خواهد داشت.

۲- مقاومت در برابر عوامل محيطي

دستگاههاي پوز به گونه‌اي طراحي شده‌اند كه در برابر گرد و غبار، و نيز سرما و گرما مقاوم باشند. عدم استفاده از فن (Fanless بودن) پوز يكي از مزاياي عمده آنها در مقابل رايانه‌هاي شخصي مي باشد. اين موضوع باعث مي شود گرد و غبار محيطي (كه باعث از كارافتادن فن رايانه‌هاي شخصي مي‌شود) بر عملكرد پوز تاثيري نداشته باشد.

۳- اين دستگاه براي فروشگاه شما طراحي شده است

رايانه‌هاي فروشگاهي (POS) برای کاربری سریع و راحت، با بهره‌گيري از سخت افزارهای فروشگاهی (از جمله صندوق، بارکد اسکنر، پرینتر، انواع ترازوهای هوشمند، نمایشگرهای مشتری، مانیتورهای ساده و لمسی و…) طراحی شده است. تمام اين ابزارها آسودگي خيال از سخت‌افزار و توجه به فروش را نويد مي‌دهند. همچنين تجهيزات استاندارد فروش به معني احترام بيشتر به مشتري و به تبع آن افزايش فروش را به دنبال خواهد داشد.

۴- توقف فروش يعني …..

دستگاههاي پوز طوري طراحي شده اند که بطور ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته به کار مشغول باشند و با کمترين مشکل سخت افزاري روبرو شوند. اين نه تنها براي صاحبان فروشگاهها بسيار حائز اهميت است بلکه براي شرکت هاي داري محصول نرم افزاري که مي خواهند مشتريان آنها کمترين درگيري سخت افزاري را داشته باشند يک نکته کليدي محسوب مي شود. مساله را نکته بسيار مهي است که به ندرت دچار ايراد سخت‌افزاري مي شوند، حال آنكه رايانه‌هاي شخصي (به خصوص وقتي در يك فروشگاه بكار گرفته مي‌شوند) به دفعات دچار مشكل شده و فرآيند فروش را متوقف مي‌كنند. سوال مهمي كه مطرح مي‌شود اين است كه هزينه “چند ساعت توقف فروش به دليل مشكل رايانه” براي فروشگاه شما چقدر خواهد بود؟ آيا به لطمه ديدن وجهه و اعتبار خود نزد مشتري نيز فكر كرده‌ايد؟

۵- بازدهی نیروی انسانی را به حداکثر برسانید

با توجه به سادگي نرم‌افزارهاي فروشي كه بر روي دستگاههاي POS‌ نصب مي‌شوند، اتلاف انرژی پرسنل و فروشندگان به حداقل رسیده و زمان آموزش کاربری آنان را به چند دقیقه و در سطح مدیریت به چند ساعت خواهد رسيد.

۶- هزينه‌ پايين‌تر !

ممكن است در ابتدا به نظر برسد براي خريد دستگاه پوز لازم است هزينه بيشتري نسبت به رايانه‌هاي شخصي پرداخت شود اما واقعيت اين است كه به دلايل متعددي در ميان‌مدت هزينه‌هاي خريد و نگهداري دستگاه پوز از هزينه‌هاي مشابه براي يك رايانه شخصي پايين‌تر خواهد بود. برخي از اين دلايل عبارتند از:

– اطمينان از فروش مستمر (و عدم توقف فروش به دليل نقص فني رايانه)

– عدم نياز به ارتقاء سخت‌افزاري دستگاه پس از چند سال و در نتيجه كاهش هزينه

– رايانه‌هاي شخصي به طور متوسط هر چندماه هزينه‌هايي (مانند نصب مجدد ويندوز، رفع عيوب سخت‌افزاري و غيره) دارند كه اين مورد در دستگاههاي پوز تقريباً صفر خواهد بود زيرا سخت افزاي يکنواخت آنها کمک مي کند که در کمتر از چند دقيقه دستگاه به وضعيت سالم خود برگردد.

– هزينه دستگاههايي مانند پرينتر حرارتي يا فيش پرينتر از هزينه‌هاي يك پرينتر معمولي بسيار پايين‌تر است ، زيرا علاوه بر هزينه بسيار پايين‌تر مصرف كاغذ در آنها، نيازي به هزينه براي خريد كارتريج جديد و يا شارژ كارتريج وجود ندارد.

– زماني كه لازم است يك اپراتور براي كار با نرم‌افزار فروش بر روي يك دستگاه پوز صرف كند بسيار كمتر خواهد بود و اين يعني مسلط شدن اپراتور در سريعترين زمان ممكن و كاهش هزينه‌هاي خطاي نيروي انساني

– استفاده از باركدخوان احتمال بروز خطا در ثبت كالا براي مشتري را نيز به صفر خواهد رساند.

۷- كمتر از۳ ساعت انتظار، براي اطميناني چند ساله كافي است !
نصب و راه‌اندازي اين دستگاهها برای محیط های بزرگ و کوچک تفاوتی نداشته و به سرعت و سهولت امکان پذیر می باشد. اين دستگاهها در عرض چند دقيقه نصب شده و با فقط ۲ ساعت آموزش، به شما نويد اطميناني بلند مدت را مي‌دهد.

۸-اين دستگاه، مشاور افزايش فروش در فروشگاه شما خواهد بود.
با کمک اطلاعات متنوع جمع آوری شده توسط نرم‌افزارهاي فروش، گزارشات متعددي توسط اين‌نرم‌افزارها در جهت تحليل عملكرد فروش قابل تهیه می باشد.شما می توانید بدانید که چه کالایی و در چه زمانی، بهترین فروش را دارد. این اطلاعات به شما کمک می کند تا در مقدار و زمان و حجم سفارشات خرید و سرمایه مورد نیاز تصمیم گیری نمایید و یا آنکه کالاهای اضافی را به حراج بگذارید.

۹- تمركز بر فروش و خلاقيت

ميليون ها فروشگاه در سرتاسر دنیا از این سیستم برای مدیریت و اداره فروشگاه خود استفاده می نمایند. با استفاده از این سیستم به جای صرف نیروی بی بهره در کارهای جاری و جمع آوری اطلاعات، می توانید وقت خود را برای بررسي فروش و برنامه ریزی و خلاقيت براي فروش بيشتر صرف نمایید.

۱۱- در رقابت برنده باشید

امروزه انتظار اصلی مشتریان در فروشگاهها، آرامش و راحتی خیال هنگام خرید می باشد، با استفاده از نرم‌افزارهاي فروش به سرعت و راحتی می توانید پیش فاکتور، فاکتور و یا برگشت از فروش کالا را برای مشتری خود صادر نمایید، وضعیت خرید ها و اعتبار مشتری را بررسی نموده، آدرس و مشخصات مشتری را نگهداری کنید. مجموعه این خدمات سریع به مشتری، شما را در این بازار رقابتی سربلند خواهد نمود.

۱۲- استراحت حق شما هم هست !

به این دلیل این که کلیه عملیات فروشگاه شما (فروش، انبار، حسابداري) توسط یک سیستم اتوماتیک و یکپارچه صورت می گیرد، این عملیات بدون حضور شما نیز روال خود را ادامه خواهد داد و امکان ردیابی و کنترل بر روی کلیه فاکتورهای فروش، خرید و انبار، تغییر موجودی کالا، شما را قادر می سازد تا هیچگاه کسری موجودی ، عودت بیهوده کالا و تخفیفات خارج از عرف نداشته باشید. به منظور حفظ امنیت داخلی سیستم برای کارکنان، تعریف سطح دسترسی به اطلاعات امکان پذیر بوده و در نهایت شما با آسودگی می توانید با سپردن امور به اپراتور فروش، فروشگاه خود را ترک نموده و یا حتی برای چند روز به مسافرت بروید بدون آنکه در جریان امور خللی ایجاد شود.

دیدگاهتان را بنویسید